Wystawa „Fenomenologia układu w przestrzeni wirtualnej. χώρα Platona”

Aldona MICHALIK

Nota o autorce:

Tytuł wystawy: „Fenomenologia układu w przestrzeni wirtualnej. χώρα Platona”

Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu, specjalizacja Wystawiennictwo. Następnie Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, pięcioletnie studia magisterskie na Wydziale Rzeźby oraz aneks z scenografii; Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, studia podyplomowe, kierunek Scenografia Teatralna, Filmowa i TV oraz Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Filozofia. 

Obecnie jest na studiach doktoranckich, na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydział Rzeźby.

Pełniła funkcję m.in. pełnomocnika ds. Uczelni Artystycznej Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Pracowała przy ustawie o szkolnictwie wyższym 2.0.

Prowadzi wykłady na międzynarodowych i ogólnokrajowych konferencjach oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Publikuje artykuły w czasopismach filozoficznych i artystycznych oraz monografiach.

Prowadzi własną metodologię badań naukowych i artystycznych za pomocą
najnowszych technologii , również związanych z fizyką, astrofizyką. w których łączy teorię z praktyką. 

Podczas wystawy pt. „Fenomenologia układu w przestrzeni wirtualnej. χώρα Platona” prezentuje wybrane zagadnienia treści pism Platona w języku starogreckim oraz fizyki współczesnej, m.in. Rogera Penrose’a.  Prace prezentują obiekty w przestrzeni wirtualnej wykonane są za pomocą nowych technologii, m.in. 3D.

Link do rozmowy w radiu Opole o wystawie: Aldona Michalik o swoich projektach oraz o nowych technologiach wykorzystywanych w sztuce – Radio Opole

POLECANE

WAŻNE

Oferty pracy na WBIA!

Katedra Architektury i Urbanistyki na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej zaprasza do pracy

Podobne wpisy

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne

Nawiązując do wieloletniej tradycji, serdecznie zapraszam wszystkich Pracowników Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej na uroczyste spotkanie…